Nasz program jest adresowany do menedżerów, właścicieli firm oraz osób aspirujących do wyższych stanowisk kierowniczych. Współczesne przedsiębiorstwa działają na silnie konkurencyjnych rynkach, poddanych procesom globalizacyjnym. Jednocześnie w otoczeniu firm dokonuje się coraz szybszy postęp technologiczny. Umiejętne dostosowanie się do zmian oraz zdolność do reagowania na pojawiające się szanse wymaga nieustannego doskonalenia i rozwoju kapitału ludzkiego. Celem Międzynarodowego Programu MBA „Zarzadzanie w agrobiznesie” jest transfer wiedzy i umiejętności w zakresie nowoczesnego zarządzania, ze szczególnym odniesieniem do gospodarki żywnościowej.
NAUCZANIE W DZIAŁANIU
Kładziemy nacisk na praktykę. Przynajmniej w 50% zajęcia mają formę “nauczania poprzez działanie”. Jest to możliwe dzięki niewielkim grupom zajęciowym oraz stosowanej metodyce kształcenia wykorzystującej takie formy aktywizujące jak: studia przypadków (case studies), gry kierownicze, praktyczne ćwiczenia i zadania, praca w nowoczesnych laboratoriach komputerowych. Dzięki temu uczymy zgodnie z cyklem Kolba (por. rysunek) tj. poprzez interesujące doświadczenia skłaniamy do refleksji będącej podstawą budowy przydatnej teorii do wykorzystania w praktyce.
Liczna grupa naszych wykładowców to praktycy reprezentujący firmy zajmujące się doradztwem strategicznym i personalnym, marketingiem, PR, jak również międzynarodowe korporacje.
WYMIAR MIĘDZNARODOWY
Szczycimy się współpracą ze sprawdzoną grupą wykładowców z zaprzyjaźnionych ośrodków z :
|
|
Prowadzone przez nich zajęcia w języku angielskim nadają międzynarodowy (nie tylko z nazwy) wymiar naszemu programowi, co uważamy za niezwykle istotne w dobie globalizacji.
AGROBIZNES/FOOD ECONOMY
Polska jest szóstym producentem żywności w Unii Europejskiej. Gospodarka żywnościowa w naszym kraju odpowiada za 6% PKB a olbrzymi sukces eksportowy naszej żywności w poszerzonej UE potwierdza konkurencyjność polskich firm sektora agrobiznesu. Jednakże sukces i konkurencyjność nie są dane raz na zawsze – wymagają nieustannych starań i ciągłego rozwoju, zwłaszcza w dobie postępującej globalizacji. Ważnym obszarem rozwoju jest kapitał ludzki. SGGW w Warszawie to największa i najstarsza (ponad 200 lat tradycji) uczelnia rolnicza w Polsce. Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie, przy którym afiliowane są nasze studia od 65 lat kształci kadry menedżerskie i biznesowe, które współtworzyły sukces polskiej gospodarki żywnościowej. Mając na uwadze to dziedzictwo, jak również 21 lat doświadczeń Międzynarodowego Programu MBA „Zarzadzanie w agrobiznesie” jesteśmy przekonani, że nasza oferta to rękojmia sukcesu dla kadr polskiej gospodarki żywnościowej o najwyższych aspiracjach rozwojowych.